Česky English Deutsch Français Italiano Netherlands

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality

Aktuality


 

Novější 1 3 6 12 17

Provozní doba - 5. a 6. července 2021

Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás informovali o provozní době během nadcházejících státních svátků:

AUTOSERVIS

5.- 6.7.2021- ZAVŘENO

MYCÍ LINKA

5.- 6.7.2021- ZAVŘENO

Tým Lorenc Logistic, s.r.o.


Publikováno 2. 7. 2021 15:57

Hlavní ingredience úspěchu a růstu Lorencovy party

Každý lidský záměr potřebuje přípravu a plán. Ať se chystáte na výlet či dovolenou, chcete vyzkoušet nový recept na něco dobrého nebo se jako firma připravujete na nový projekt.

Aby se nakonec dobrá věc podařila, potřebujete mít ve vzájemné symbióze hned několik ingrediencí.
My v Lorenc Logistic, s.r.o. sázíme především na lidi, kteří nám na společných principech pomáhají tvořit úspěšnou budoucnost.

Lidský potenciál je pro nás hlavním kritériem výběru nových členů
Při výběru nových kolegů až tak nedbáme na úroveň či obor dosaženého vzdělání, na délku praxe ani množství akademických titulů. Mnohem důležitější je pro nás to, aby k nám daný jedinec jednoduše zapadl.

Rodina v kontextu firmy pro nás není o její velikosti či počtu zaměstnanců. Je to o společných hodnotách a loajalitě vůči sobě navzájem. O vzájemné toleranci a ochotě pochopit jeden druhého.
Je to rovněž o zázemí, které firma svým lidem poskytuje. Ať hmotné v podobě vybavení, prostor a pracovních podmínek, tak nehmotné v podobě podpory vlastního rozvoje a vzdělání.

Každá rodina dokáže být funkční pouze do té míry, do jaké je stabilní. Stejně jako v té vlastní rodině, potřebujete rodiče, kteří přebírají hlavní odpovědnost za její správné fungování, v té firemní je to stejné.
Rozdíl je pouze v tom, že to není máma s tátou, ale vedení firmy. Jejich hlavním úkolem je zajistit veškeré ono zmiňované zázemí, zajistit dostatek práce pro své lidi a dokázat plánovat budoucnost s velkou přesností.  Zjednodušeně řečeno si zkrátka musí být jistí v tom, co dělají a kam chtějí firmu směřovat.

Základním mechanismem našeho rodinného fungování je týmovost mezi jednotlivými zaměstnanci.
Znamená to pro nás to, že se dokážeme zastoupit a vzájemně si vypomoci nejen v rámci úseků, ale také napříč celou firmou mezi všemi jejími strukturami.

Čas od času si tato schopnost našich lidí v Lorenc Logistic vyžaduje velkou míru flexibility. A to nejen
tu časovou, ale také tu profesní. Veškeré toto úsilí a ochota se našim zaměstnancům vrací v podobě rozšiřování si portfolia vlastních pracovní zkušeností a schopností.

Naše vzájemná spolupráce a investice do rozvoje zaměstnanců nám jako firmě Lorenc Logistic přináší ovoce v podobě možností inovací. Moderní technologie a optimalizace procesů je něco, co se snažíme neustále rozvíjet nejen směrem k zaměstnancům, ale také k zákazníkům.
Schopnost držet krok s moderní dobou je nezbytným předpokladem pro úspěšné fungování každé firmy. Výsledek snažení pak musí zůstat neměnný – vždy se musí jednat o kvalitní práci, kterou zákazník očekává a naše zaměstnance těší, že dokáží odvádět. Třicetiletá tradice fungování Lorenc Logistic je toho dokonalou zárukou.


Publikováno 16. 6. 2021 10:04

AKCE- čištění klimatizace

Zajistěte si ve svém vozidle čistý vzduch a travte chvilky v autě v pohodlí. 

Využijte naší akce na čištění klimatizace jak kamionu, tak osobního automobilu.

Zvýhodněné ceny platí do 31.7.2021.

Publikováno 15. 6. 2021 12:39

Utajený šéf

V riflích a tričku si kdysi šel majitel dopravní firmy Lorenc Logistic Václav Lorenc pro půjčku na první kamion. Teď si oblékne hippie obleček a půjde si zkusit, zda je život kamioňáka stále tak těžký, jako byl před lety.

Co zjistí při své misi? Narazí na oddané zaměstnance a efektivně fungující firmu? Anebo naopak odhalí chyby a nedostatky?

Utajený šéf z Lorenc Logistic již dnes 2.6. na TV Nova ve 20:20.

 


Publikováno 2. 6. 2021 10:01

Svět nyní funguje především online. Přizpůsobil se i Lorenc Logistic

Rok 2021 je pro všechny firmy velmi náročný. Musejí se vypořádat s negativními dopady pandemie. Snad jediným plusem je fakt, že již rok trvající pandemie urychlila proces automatizace a digitalizace logistiky. Lorenc Logistic víme, že IT technologie jsou budoucností logistiky, a snažíme se proto sledovat nejnovější trendy ve skladování a prostory společnosti jim přizpůsobovat.

E-commerce na výsluní

Lockdown a uzavření kamenných prodejen přeneslo nakupování do on-line světa. I proto elektronické obchodování, zvané e-commerce, zaznamenalo v posledním roce velký vzestup. S e-commerce je úzce spjatá i logistika, protože každý nákup na e-shopu potřebuje skladování, konsolidaci, balení, identifikaci, následnou distribuci a v některých případech i zpětnou logistiku.

Interní software společnosti Lorenc Logistic umožňuje rotace FIFO, FEFO, zasílá upozornění na blížící se expiraci materiálu a evidenci probíhá pomocí EAN kódu. SW je možné propojit s IT systémem zákazníka, což mu umožňuje mít neustálý přístup ke skladovým zásobám svého zboží.

V současné době naše IT oddělení pracuje na inovaci a optimalizaci systému, abychom vyšli vstříc zvyšujícím se potřebám zákazníků.

Zákaznický servis I. třídy

U nás v Lorenc Logistic se naše služby vždy snažíme přizpůsobit potřebám zákazníků a návrh řešení pokaždé vytváříme na základě logistického auditu. Otevřená kalkulace, kdy náklady na poskytovanou službu jsou jasně definovány a schváleny zákazníkem, je samozřejmostí.

V Lorenc Logistic vše pod jednou střechou

Kromě skladových prostor napříč Českou republikou o kapacitě bezmála 30 000 m2 je Lorenc Logistic především mezinárodní dopravní společností s vlastní flotilou vozidel a členem zásilkové služby FOFR. Tento široký záběr poskytovaných služeb nám umožňuje postarat se o náklad po celou dobu, než se dostane ke konečnému příjemci.

 


Publikováno 19. 4. 2021 16:27

Hezké Velikonoce 2021

Všem zaměstnancům a zákazníkům,

přejeme krásné prožití velikonočních svátků.

Tým Lorenc Logistic, s.r.o.

 


Publikováno 2. 4. 2021 8:58

Provozní doba o Velikonocích 2021

Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás informovali o změně provozní doby přes velikonoční svátky: 

AUTOSERVIS

Pátek 2.4.2021- OTEVŘENO- 7:00- 15:30

Sobota 3.4.2021- ZAVŘENO

Neděle 4.4.2021- ZAVŘENO

Pondělí 5.4.2021- ZAVŘENO

MYCÍ LINKA

Pátek 2.4.2021- ZAVŘENO

Sobota 3.4.2021- OTEVŘENO- 7:00- 14:00

Neděle 4.4.2021- ZAVŘENO

Pondělí 5.4.2021- ZAVŘENO

Přejeme krásné prožití svátků.

Tým Lorenc Logistic


Publikováno 1. 4. 2021 9:09

Testování zaměstnanců

Povinné testování zaměstnanců v Klatovech probíhá ve spolupráci se zdravotnickým zařízením, testování zaměstnanců na pobočkách formou samotestování.

Všichni naši  řidiči zásilkové služby Fofr jsou vybaveni potvrzením o absolvování antigenního testu. Také mají k dispozici dostatek respirátorů FFP2, aby svoji práci mohli vykonávat bezpečně a v souladu s vládními nařízeními.

Tým Lorenc Logistic, s.r.o.


Publikováno 16. 3. 2021 13:54

Příběh firmy Lorenc Logistic

K založení firmy Václava Lorence vedla touha pracovat na něčem vlastním. A přestože na začátku nikdo nevěřil, že dvacetiletý kluk může uspět na poli mezinárodní dopravy, vybudoval úspěšnou firmu, která se neustále rozrůstá. Přečtěte si, co stojí za úspěchem Lorenc Logistic.

 Na počátku bylo nadšení a jedna pronajatá Avia. Ale také spousta dřiny a času: Václav Lorenc v práci trávil standardně 12-15h sedm dní v týdnu. Ale jeho úsilí se vyplatilo. První velký zlom nastal, když se rozhodl pro výstavbu prvního skladu v Klatovech a následně i celého areálu. To už nebylo cesty zpět a firma se postupně začala rozrůstat i do zahraničí. Jako jedné z prvních českých firem se Lorenc Logistic podařilo otevřít si pobočku v Polsku.  To představovalo velký úspěch, ale zároveň i obrovskou výzvu. „Nevěděl jsem nic o místních poměrech, systému podnikání, pouze se spoléhal na místní lidi. Ti mě bohužel na poprvé zklamali svým přístupem a až na druhý pokus našel opravdu ty správné. Mám radost, že se to nakonec povedlo a firma vzkvétá,” popisuje Václav Lorenc. 

Cestou k úspěchu představují zaměstnanci

 Za jeden z největších úspěchu považuje Václav Lorenc fakt, že pro něj chtějí pracovat ti nejlepší řidiči a zapálení zaměstnanci, kteří firmu berou jako by byla jejich vlastní a mají podnikatelský přístup. Nyní má Lorenc Logistic více než 200 zaměstnanců, ale stále si udržuje ducha rodinné firmy. “Se svými zaměstnanci se snažím jednat především férově a otevřeně. Za úspěchem firmy stojí také tvrdá práce našich zaměstnanců. Jsem rád, že jim jsme už 29 let stabilním zaměstnavatelem, od kterého vždy vědí, co mohou očekávat,” říká Václav Lorenc.

 Bez inovací to nejde

 Rok 2020 byl pro většinu firem náročný a následující rok nebude jiný. Václav Lorenc to však chápe i jako příležitost. „Zůstanou jen zdravé společnosti, které se situaci zvládnou přizpůsobit. Možná už konečně bude i více lidi, kteří chtějí pracovat,” směje se. Od následujícího období ale očekává i další velké změny. Covid-19 zrychlil trh a zvýšil potřebu doručovacích služeb. Očekává proto růst zásilkové služby FOFR, která je společnosti přidružená.

 Následující období se ale ponese také v duchu modernizace a inovací. Aby firma prosperovala a posouvala se dopředu, je potřeba přicházet s něčím novým. Bude potřeba například naplnit závazek EU na minimalizaci uhlíkové stopy, například přechodem na jiný druh paliva. Václav Lorenc zároveň předpokládá zdvojnásobení silniční dopravy, ke kterému dojde do roku 2050 a nedostatek zaměstnanců, který bude vyžadovat například samořiditelná auta anebo sofistikovanější řízení skladů. „Bez IT dnes není šance dělat logistiku ani dopravu,” dodává zakladatel firmy Lorenc Logistic.

 


Publikováno 10. 2. 2021 12:08

Z Lorenc Logistic zní: Díky, Lorencova parto

Nový rok. Také v Lorenc Logistic nastal každoroční čas k hodnocení uplynulého období, kterým jsme si prošli, ale také plánování nových cest vedoucích k lepší budoucnosti.

Loňský rok byl pro nás všechny zcela odlišný oproti časům minulým. Dvěma slovy náročný a omezující. Ale společenská ani ekonomická odpovědnost se neptá. Proto se hned úvodem hodí vzdát hold všem našim zaměstnancům, kteří v tom firmu nenechali.

I přes všechny vlastní obavy a nejistotu byli schopni plnit své pracovní povinnosti a zachovat tak firmě Lorenc Logistic její perspektivu.

Dění kolem každého z nás není jednoduché

Naše firemní rodinka čítá 216 členů a každý z nás má svůj příběh. Své všední radosti i starosti. Někteří z nás se dokázali postavit čelem zcela novým výzvám. Nebylo to jednoduché, ale díky odhodlání a vytrvalosti se úspěch dostavil.

Jiní se poprali se svými neúspěchy, a i tak jsou plnohodnotnou součástí našeho společného úsilí. Někteří se zapojili až v průběhu společné jízdy, i když možná občas nebyla zcela pohodlná.

Každý z nás je jiný, ale základní složení musí být stejné. Bez kombinace motivace, ochoty a hlavně společného cíle, se totiž dobrá věc nikdy nepovede.

Proto vám všem, kteří tvoříte Lorencovu partu, děkujeme

Každý z našich hrdinů je pro nás inspirací – poučením, jak celou firmu Lorenc Logistic formovat,  aby byla vyhledávaným prostředím nejen pro ty stávající, ale také další budoucí kolegy. Proto doufáme, že si i nadále zachováme vizi sobě vlastní a dokážeme zajistit všechny naše lidi,
kteří nám společně pomáhají budovat onu cestičku k lepší budoucnosti.

Přejme si tedy všichni společně, aby ten letošní rok byl plný zdraví a životní síly pro společné cíle.

 

Zdroj: https://sdeleni.idnes.cz/praha/z-lorenc-logistic-zni-diky-lorencova-parto.A210122_105427_prahah-sdeleni_hradr


Publikováno 27. 1. 2021 9:36

Novější 1 3 6 12 17