Česky English Deutsch Français Netherlands

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality

Aktuality


 

Novější 1 3 5 10 14

Vánoce jsou tady a Nový rok je mu v patách

Budování vztahů nejen dovnitř, ale i vně firmy je pro nás důležité. Jsme tedy vděční za každé obdržené PF 2020 i drobné dárky. Jako novinku jsme si pro Vás v tomto čase připravili sérii videí, které slouží uchazečům o zaměstnání k vytvoření si představy o běžném pracovním dnu u nás. Postupně je zveřejníme na našem Facebooku a LinkedInu, tak si je nenechte ujít.


Publikováno 12. 12. 2019 14:46

Vánoční Lorenc Logistic

Vánoce se kvapem blíží a tak už i my jsme propadli jejich kouzlu a ladíme výzdobu. Třeba těmito vlastnoručně malovanými baňkami s naším logem.


Autor: Darina Lacková Publikováno 6. 12. 2019 14:58

Úspěšně obhájený FORS Bronze

Nedávno o naší společnosti psali na serveru iDNES.cz. Článek měl název Certifikáty ověnčený, takový je Lorenc Logistic. V naší sbírce máme certifikátů celou řadu. Poslední dobou jsme hodně psali o úspěšně obhájeném certifikátu FORS Silver. Ale nesmíme zapomínat ani na certifikaci FORS Bronze, kterou jsme také úspěšně obhájili na další rok.


Autor: Darina Lacková Publikováno 28. 11. 2019 11:19

Certifikáty ověnčený - takový je Lorenc Logistic

Tento týden vyšel ve zpravodajské části serveru iDNES.cz článek o naší společnosti. Opět se, jak z názvu vypovídá, týká certifikátů společnosti. Pro ty, které tento článek minul zveřejňujeme odkaz pro přečtení: https://sdeleni.idnes.cz/ekonomika/certifikaty-ovenceny-takovy-je-lorenc-logistic.A191118_131859_eko-sdeleni_hradr

Příjemnou zábavu!!!


Autor: Darina Lacková Publikováno 22. 11. 2019 8:52

Certifikovaný Lorenc LogisticTento týden se nám podařilo úspěšně projít německým auditem DEKRA. Společnost Lorenc Logistic, s. r. o. byla poprvé certifikována dne 12. 04. 2001 uznávanou německou certifikační firmou DEKRA Intertek Certification GmbH, Stuttgart dle normy EN ISO 9001 v oblasti mezinárodní a tuzemské silniční nákladní dopravy, spedice a skladování. S přechodem na novou normu byla společnost recertifikována dne 28.11.2003 dle normy EN ISO 9001:2000. Současně byla rozšířena oblast certifikovaných činností o opravy silničních nákladních vozidel. V roce 2009 jsme plynule přešli na novou normu EN ISO 9001:2008 a v současné době využíváme verzi ISO 9001:2015. Pro aktuálnost podstupujeme certifikace a recertifikace pro ISO 9001 pravidelně každý rok.

Tento certifikát je jen jedním z mnoha. Náš kvality manažer dbá, aby jsme veškeré certifikáty obhájili a jejich řady pravidelně rozšiřovaly.


Autor: Darina Lacková Publikováno 15. 11. 2019 16:26

Vzhůru ke hvězdám

Ariane 6

Pro spoustu lidí je nebe limitem. No, my v Lorenc Logistic pomyslně půjdeme ještě o kousek dál. V Klatovech otevřela firma ATC Space, novou výrobní halu. Na slavnostní otevření, které proběhlo dne 1. 11. 2019, byli přizváni i zástupci naší společnosti. Od roku 2020 se v této nově otevřené hale začnou vyrábět díly pro kosmickou raketu Ariane 6. Jen pro zajímavost: na projektu Ariane 6 se podílí lidé z celé Evropy. U nás v Klatovech se tak vyrobí jen něco mezi 1-2% projektu. Výroba jednoho dílů trvá 2 měsíce a až bude celý projekt hotový, bude celé dílo, součástí výpravy do vesmíru pouhé 2 minuty. Lorenc Logistic sice není výrobní společností, ale podílíme se na projektu jako deponovaný dopravce pro ATC Space. Naším úkolem je převoz finálního výrobku v hermeticky uzavřeném obalu na speciálním podvalníku, který musí být schopen pojmout obal o výšce 3,8 m. Pro celý převoz je tak nutné mít zajištěná povolení pro přepravu nadrozměrného nákladu na všech trasách a ve všech státech, kterými se projíždí. Několik úspěšně provedených zkušebních převozů, na tomto návěsu, do Francie a Německa, již máme za sebou. Je nám ctí, že jsme byli vybráni k přepravě dílů pro Arianu 6 a staneme se tak součástí jednoho z milníků celého lidstva.


Autor: Darina Lacková Publikováno 8. 11. 2019 15:39

Nové prostory - pobočka Vejprnice

Datum konání: 30. 10. 2019

Označení pobočky ve Vejprnicích

Pobočka Vejprnice
Naše nová pobočka ve Vejprnicích už je pořádné označená. V tomto novém prostoru, v Tyršově ulici, budově A, sídlíme od srpna 2019. Tímto stěhováním jsme získali 3.000 m2 skladovací plochy. A zároveň tu máme depo zásilkové přepravní společnosti FOFR. 


Autor: Darina Lacková Publikováno 30. 10. 2019 15:09

Obhájení certifikace FORS Silver pro rok 2020

Datum konání: 24. 10. 2019

I letos se naší společnosti #LorencLogistic, podařilo úspěšně obhájit certifikaci #FORS SILVER. Letos to bylo o něco náročnější. Zvýšila se kritéria na bezpečnostní vybavení vozidel a bral se velký zřetel na absolvování znalostních a bezpečnostních školení našich zaměstnanců. Ale i přes tato úskalí, jsme se s tím opět úspěšně popasovali a certifikát na rok 2020 máme doma.

A o co se vlastně jedná?

Certifikační společnost  FORS vznikla z důvodu rostoucích počtů nehod a úmrtí vlivem dopravního zatížení Londýna. Jejím úkolem je stanovování podmínek a vybavení provozovatelů dopravy, stejně jako školení všech ostatních účastníků silničního provozu s cílem minimalizace možných kolizí.

 

Po dobu své existence prokázala společnost FORS snížení počtu vážných nehod. Ze strany města tedy začal být kladen velký důraz, aby všechny společnosti provozující činnost v centru Londýna měli své dopravní dodavatele certifikovány minimálně úrovní FORS Bronze (úrovně jsou celkem 3 : Bronze, Silver a Gold).

Naší společnosti se již podruhé podařilo obhájit úroveň Silver.

 


Autor: Darina Lacková Publikováno 24. 10. 2019 15:51

Otevření nového autoservisu v Klatovech

Datum konání: 28. 3. 2019

Přestřižení slavnostní pásky

V Lorenc Logistic se toho událo od začátku roku hodně nového. Například v březnu, konkrétně 28., sezvali dlouholeté i nové zákazníky, aby společně se zdejším místostarostou, panem Chroustem slavnostně otevřeli nový autoservis v Klatovech.

Nový autoservis v Klatovech je vybaven na opravy vozů s alternativními palivy

Specialitou nově vybudovaného autoservisu je jeho vybavení na opravy vozidel poháněných alternativními palivy (CNG a LNG) a s tím spojená bezpečnostní opatření. Prostor servisu je vybaven detekcí úniku nebezpečných plynů. Tento systém značky DEGA je plně automatický a právě díky němu jsou zde schopni bezpečně provádět opravy i údržby vozidel na alternativní paliva. Toto zařízení má jen hrstka servisů v celé České republice.

Samozřejmostí je nejmodernější vybavení pro opravy a údržbu všech značek a typů vozidel včetně jejich přívěsové a návěsové techniky, se specializací na vozidla značky VOLVO a návěsy Schmitz a Van Hool. Servis je schopen poskytnout služby od běžné údržby přes opravy pohonného ústrojí vozidel až po diagnostiku, brzdovou zkušebnu, laserovou geometrii a pneuservis. Servis disponuje portálovým jeřábem s nosností 3,2 tuny, třemi jámovými stáními a stáním pro opravy a výměny pneumatik užitkových i nákladních vozidel. Zajišťují si veškeré svářečské práce (svařování hliníku i nerezu) i opravy a plnění klimatizací. Geometrie náprav nákladních a užitkových vozidel jsou schopni zajistit jako jediný servis na Klatovsku.

Lorenc Logistic nabízí řadu služeb

Provozní doba autoservisu je od 6:00 do 22:00, včetně sobotních směn. Dalšími službami je pak stanice měření emisí vozidel a nově přibude i kontrola a cejchování tachografů. Dalo by se tak říct, že v autodopravě jsou již plně autonomní jednotkou s maximální flexibilitou nabízených služeb. Mají k dispozici vlastní vozový park, servis, myčku, čerpací stanici, sklady i administrativní budovu. Samozřejmostí je tým pečlivě vyškolených lidí ochotných vyjít zákazníkům vstříc. Tím, že jsou sami dopravci, lépe chápou potřeby svých klientů.

Přes toto všechno však Lorenc Logistic stále nekončí. Pořád se zlepšují a posouvají dál. Mimo vytrvalé práce na zlepšování sebe samotných chtějí v budoucnu otevřít i vlastní stanici STK. Tím by služby poskytované dopravcům, co se vybavení týče, byly kompletní.

 


Autor: Darina Lacková Publikováno 22. 10. 2019 11:51

Den dětí v Lorenc Logistic

Datum konání: 25. 5. 2019

Vystoupení skupiny MASH

Jako každoročně se v Lorenc Logistic, s.r.o. konal rodinný den, kde se snoubí oslava Dne dětí se setkáním zaměstnanců společnosti. A protože dlouhodobě podporujeme Fond ohrožených dětí Klokánek v Janovicích nad Úhlavou, nesměly chybět mezi zúčastněnými ani ony.

Program byl vytvořen na celé odpoledne i podvečer. V areálu firmy Lorenc Logistic, s.r.o. se soutěžilo celkem na pěti stanovištích v různých disciplínách i věkových kategoriích. Za úspěšné nasbírání razítek čekala na malé soutěžitele sladká odměna i řada hodnotných cen.

Mimo tato stanoviště byl připraven i mimosoutěžní program. Například vystoupení klatovských mažoretek, které mělo velký ohlas a jistě si získalo pár nových členek souboru. Nebo zcela improvizovaná možnost svezení se kamionem po areálu společnosti. Toto bylo až nečekaně zajímavou atrakcí nejen pro děti, ale hlavně pro dospělé. Řada čekatelů se zdála nekonečná a časový harmonogram byl několikrát rozšířen.

V podvečer se postupně ten pestře strávený den začal orientovat spíše na dospělé návštěvníky, pro které byl také program přizpůsoben. Začínal exhibicí silového umění a na to navazujícími soutěžemi o hodnotné ceny jak pro muže, tak i pro ženy.

Večer zakončila plzeňská rocková kapela MASH, která zahrála nejen nové písničky z posledního alba, ale i staré známé hity. Tančit se vydrželo až do úplného závěru.Všichni si akci maximálně užili a už se těší na další rodinný den firmy Lorenc Logistic, s.r.o. v Klatovech.

 


Autor: Darina Lacková Publikováno 22. 10. 2019 10:52

Novější 1 3 5 10 14