Česky English Deutsch Français Russian Italiano Netherlands
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Lorenc Logistic slaví 30. výročí svého založení

Lorenc Logistic slaví 30. výročí svého založeníLetos je to přesně 30 let, co dopravní společnost Lorenc Logistic sídlící v Klatovech přepravila svůj první náklad do Belgie.

Z malé firmy, kdy za zakladatelem Václavem Lorencem stála jen rodina a blízcí přátelé, je dnes firma střední velikosti, která čítá bezmála 350 zaměstnanců. Status rodinné společnosti si ale zachovává dodnes.

Na začátku byla rodina

Jak říká sám Václav Lorenc, bez pomoci a opory rodiny by společnost LL nikdy nenarostla do takových rozměrů. S pomocí své vlastní rodiny začal budovat rodinu firemní. Ta se postupně rozrůstala a dnes ji tvoří téměř 250 zaměstnanců v Česku a dalších 100 v Polsku.

Víc pilířů, víc jistoty

Lorenc Logistic kromě kamionové přepravy poskytuje také služby servisu nákladních vozidel, mycí linky a čerpací stanice. To vše v logistickém areálu v sídle společnosti v Klatovech. Od roku 2013 je společnost členem přepravního systému FOFR, který sdružuje 8 předních českých firem v oblasti logistiky.

A aby byl logistický proces kompletní a ucelený, společnost Lorenc Logistic nabízí také skladovací služby v sídle společnosti v Klatovech, ale i v dalších pobočkách napříč Českou republikou, a to v Plzni, Praze a v Brně. Celkově nabízí 35 000 metrů čtverečních moderních skladovacích prostor.

Překážka je jen další motivace

Velkou výzvou bylo otevření pobočky Lorenc Logistic v Polsku. To se povedlo až napodruhé. Ani první pokus poznamenaný neúspěchem a neznalostí místních poměrů a systémů podnikání neodradil Václava Lorence od jeho úmyslu otevřít polskou pobočku. Právě naopak. Václav Lorenc je totiž známý tím, že čím větší překážka před ním stojí, tím větší odhodlání a energii vynaloží na nalezení okamžitého řešení.

Důležité je se odlišit

Aby firma prosperovala a posouvala se neustále dopředu, je potřeba přicházet s něčím novým. Budoucnost vidí Václav Lorenc ve specializovaných přepravách, to znamená v přepravách, které v běžném provozu vyžadují zvláštní péči. Ať už jsou to přepravy nebezpečných chemických látek nebo přepravy zboží s vysokou hodnotou v režimu TAPA.

Všechny tyto druhy přeprav si vyžadují různá povolení a certifikace, jejichž získaní je finančně náročné a vyžaduje i přípravu v řádech několika měsíců.

 

Lorenc Logistic – naše síla jsou naši lidé

Václav Lorenc je nejlepším příkladem člověka, který dokázal jít za svým snem. Díky jeho pracovitosti, vytrvalosti a houževnatosti skutečnost brzy předčila původní plány a společnost, kterou vybudoval, je dnes lídrem na trhu.

Snažím se svou práci dělat nejlépe, jak umím, a obklopovat se správnými lidmi, na které se můžu spolehnout a kteří se mnou sdílejí vizi společnosti. Největší motivací je pro mě kromě rodiny každý nový projekt, který se podaří, a zaměstnanci, co se dokázali vypracovat z nuly do manažerských pozic,“ uzavírá Václav Lorenc, majitel společnosti Lorenc Logistic.

Příkladem takového profesního růstu je provozní ředitel pro Českou republiku, Michal Linhart a také provozní ředitel pro Polsko, Tomasz Kuźnicki, kteří stojí po boku zakladatele Lorenc Logistic už dlouhá léta.