Hledat Kariéra u nás
Česky English Deutsch Français Netherlands

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Lorenc Logistic > O nás > Novinky

Novinky


 

Zákon o min. mzdě už i v Rakousku

Od 1. ledna 2017 je v Rakousku účinný zákon o boji proti mzdovému a sociálnímu dumpingu, označovaný zkratkou LSD-BG, který se vztahuje i na dopravce z České republiky a týká se nákladní dopravy a velmi pravděpodobně i přepravy osob. Rozšiřuje své působení i na jiné přepravy než jen kabotážní, jako tomu bylo dosud. Nyní registračním povinnostem podléhají i všechny přepravy se začátkem nebo koncem v Rakousku a rovněž takové tranzitní přepravy, kdy je začátek a cíl v blízkosti rakouských hranic a převažující výkon řidiče je realizován na území Rakouska (přesná definice ovšem není k dispozici). Výše minimální mzdy vyplývá z kolektivní smlouvy.

Bližší informace a požadavky najdete v článku http://info.odoprave.cz/minimalni-mzda-v-rakousku , který je průběžně aktualizován. Bohužel neexistuje oficiální a jasné sdělení rakouské strany, proto všechny informace stále ověřujeme. Lze očekávat, že Evropská komise zahájí s Rakouskem infringement, stejně jako je tomu v případě Německa a Francie, ale jak budou rakouské kontrolní orgány plnění povinností dle LSD-BG vynucovat, nelze v tuto chvíli odhadnout.

V současné době není stále jasná ani informace o povinnostech v Itálii. Zatím to vypadá na účinnost minimální mzdy na kabotážní operace, ale jak jsme si již zvykli, Evropské země se stávají rezervací autistických jedinců, kteří spolu nekomunikují, neinformují se a není jim téměř rozumět.


Publikováno 12. 1. 2017 13:28

Silvestr byla velká paráda

Silvestr 2016

Jak jste oslavili vstup do nového roku vy? My s velkou parádou.. Zdokumentováno na našem facebooku.

Silvestr 2016


Publikováno 12. 1. 2017 11:21

Kamionem po Evropě

Pojďte si hrát. Pamatujete deskovou hru "Kamionem po Evropě" - velmi oblíbenou, strategickou hru, kde dražíte zakázky, vozíte zboží a cestujete s kamionem po celé Evropě? Pořiďte si ji v novém kabátě. Staňte se řidičem Lorenc Logistic..
K dostání exkluzivně na pobočce v Klatovech za 656,- Kč

Kamionem po Evropě


Publikováno 11. 1. 2017 15:53

Stipendijní program

SOŠ a SOU Sušice společně s firmou Lorenc Logistic připravili pro budoucí žáky oborů Mechanik a opravář motorových vozidel, Opravář zemědělských strojů a Autoelektrikář zajímavý program, v rámci kterého mohou získat žáci finanční podporu a jisté zaměstnání ve firmě Lorenc Logistic po ukončení studia.

Firma Lorenc Logistic nabízí žáků výše zmíněných oborů stipendijní program, který zahrnuje:

  • finanční podporu při vzdělávání žáka formou poskytnutí stipendia
  • úhradu veškerých nákladů spojených se získáním řidičského průkazu skupiny B, C, C1 včetně získání profesního průkazu řidiče

SOŠ a SOU Sušice SOŠ a SOU Sušice SOŠ a SOU Sušice


Publikováno 23. 11. 2016 15:53

Lorenc Logistic v TOP 50

Lorenc Logistic mezi TOP 50 dopravci České Republiky. Více informací naleznete v mimořádném vydání Truck and Business (stránka 34).


Publikováno 9. 11. 2016 15:24

Nábor nových zájemců o praxi

3. listopadu jsme absolvovali Den otevřených dveří na SOŠ SOU Sušice, kde jsme studentům nabízeli možnost praxe a následného zaměstnání v našem servisu nákladních vozidel.


Publikováno 9. 11. 2016 14:23

3 pravidla pro přepravu nestandardního nákladu

Přečtěte si na idnes.cz jak si vybrat správného dopravce pro přepravu nestandardního nákladu.


Publikováno 9. 11. 2016 13:44

Rozhovor s Václavem Lorencem

Přečtěte si rozhovor s panem Václavem Lorencem, který nám vyšel ve Světe Průmyslu (speciální vydání 2/2016, str. 68-71). "Práce je hodně. Jste-li kvalitní, nové zakázky získáte".

svět průmyslu 1.JPG svět průmyslu 2.JPG

svět průmyslu 3.JPG svět průmyslu 4.JPG

 


Autor: Veronika Krenkova Publikováno 19. 5. 2016 14:01

Otevřeli jsme novou pobočku v Belgii

V dubnu jsme otevřeli novou pobočku Lorenc Logistic. Tentokrát v Lokerenu, v Belgii. Více informací si přečtěte v článku, který nám vyšel na idnes.cz.


Autor: Veronika Krenkova Publikováno 19. 5. 2016 13:21

Myčka nejen pro nákladní auta

Na myčce Lorenc Logistic nabízíme mytí nejen nákladních aut a autobusů, ale i osobních vozidel. Nabízíme i tzv. bezkontaktní mytí pro luxusní automobily. Více informací zde .


Autor: Veronika Krenkova Publikováno 19. 5. 2016 13:08