Hledat Kariéra u nás
Česky English Deutsch Français Netherlands

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Lorenc Logistic > O nás > Novinky

Novinky


 

Novější 1 3 5 10 14

Vzhůru ke hvězdám

Ariane 6

Pro spoustu lidí je nebe limitem. No, my v Lorenc Logistic pomyslně půjdeme ještě o kousek dál. V Klatovech otevřela firma ATC Space, novou výrobní halu. Na slavnostní otevření, které proběhlo dne 1. 11. 2019, byli přizváni i zástupci naší společnosti. Od roku 2020 se v této nově otevřené hale začnou vyrábět díly pro kosmickou raketu Ariane 6. Jen pro zajímavost: na projektu Ariane 6 se podílí lidé z celé Evropy. U nás v Klatovech se tak vyrobí jen něco mezi 1-2% projektu. Výroba jednoho dílů trvá 2 měsíce a až bude celý projekt hotový, bude celé dílo, součástí výpravy do vesmíru pouhé 2 minuty. Lorenc Logistic sice není výrobní společností, ale podílíme se na projektu jako deponovaný dopravce pro ATC Space. Naším úkolem je převoz finálního výrobku v hermeticky uzavřeném obalu na speciálním podvalníku, který musí být schopen pojmout obal o výšce 3,8 m. Pro celý převoz je tak nutné mít zajištěná povolení pro přepravu nadrozměrného nákladu na všech trasách a ve všech státech, kterými se projíždí. Několik úspěšně provedených zkušebních převozů, na tomto návěsu, do Francie a Německa, již máme za sebou. Je nám ctí, že jsme byli vybráni k přepravě dílů pro Arianu 6 a staneme se tak součástí jednoho z milníků celého lidstva.


Autor: Darina Lacková Publikováno 8. 11. 2019 15:39
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nové prostory - pobočka Vejprnice

Datum konání: 30. 10. 2019

Označení pobočky ve Vejprnicích

Pobočka Vejprnice
Naše nová pobočka ve Vejprnicích už je pořádné označená. V tomto novém prostoru, v Tyršově ulici, budově A, sídlíme od srpna 2019. Tímto stěhováním jsme získali 3.000 m2 skladovací plochy. A zároveň tu máme depo zásilkové přepravní společnosti FOFR. 


Autor: Darina Lacková Publikováno 30. 10. 2019 15:09

Obhájení certifikace FORS Silver pro rok 2020

Datum konání: 24. 10. 2019

I letos se naší společnosti #LorencLogistic, podařilo úspěšně obhájit certifikaci #FORS SILVER. Letos to bylo o něco náročnější. Zvýšila se kritéria na bezpečnostní vybavení vozidel a bral se velký zřetel na absolvování znalostních a bezpečnostních školení našich zaměstnanců. Ale i přes tato úskalí, jsme se s tím opět úspěšně popasovali a certifikát na rok 2020 máme doma.

A o co se vlastně jedná?

Certifikační společnost  FORS vznikla z důvodu rostoucích počtů nehod a úmrtí vlivem dopravního zatížení Londýna. Jejím úkolem je stanovování podmínek a vybavení provozovatelů dopravy, stejně jako školení všech ostatních účastníků silničního provozu s cílem minimalizace možných kolizí.

 

Po dobu své existence prokázala společnost FORS snížení počtu vážných nehod. Ze strany města tedy začal být kladen velký důraz, aby všechny společnosti provozující činnost v centru Londýna měli své dopravní dodavatele certifikovány minimálně úrovní FORS Bronze (úrovně jsou celkem 3 : Bronze, Silver a Gold).

Naší společnosti se již podruhé podařilo obhájit úroveň Silver.

 


Autor: Darina Lacková Publikováno 24. 10. 2019 15:51

Otevření nového autoservisu v Klatovech

Datum konání: 28. 3. 2019

Přestřižení slavnostní pásky

V Lorenc Logistic se toho událo od začátku roku hodně nového. Například v březnu, konkrétně 28., sezvali dlouholeté i nové zákazníky, aby společně se zdejším místostarostou, panem Chroustem slavnostně otevřeli nový autoservis v Klatovech.

Nový autoservis v Klatovech je vybaven na opravy vozů s alternativními palivy

Specialitou nově vybudovaného autoservisu je jeho vybavení na opravy vozidel poháněných alternativními palivy (CNG a LNG) a s tím spojená bezpečnostní opatření. Prostor servisu je vybaven detekcí úniku nebezpečných plynů. Tento systém značky DEGA je plně automatický a právě díky němu jsou zde schopni bezpečně provádět opravy i údržby vozidel na alternativní paliva. Toto zařízení má jen hrstka servisů v celé České republice.

Samozřejmostí je nejmodernější vybavení pro opravy a údržbu všech značek a typů vozidel včetně jejich přívěsové a návěsové techniky, se specializací na vozidla značky VOLVO a návěsy Schmitz a Van Hool. Servis je schopen poskytnout služby od běžné údržby přes opravy pohonného ústrojí vozidel až po diagnostiku, brzdovou zkušebnu, laserovou geometrii a pneuservis. Servis disponuje portálovým jeřábem s nosností 3,2 tuny, třemi jámovými stáními a stáním pro opravy a výměny pneumatik užitkových i nákladních vozidel. Zajišťují si veškeré svářečské práce (svařování hliníku i nerezu) i opravy a plnění klimatizací. Geometrie náprav nákladních a užitkových vozidel jsou schopni zajistit jako jediný servis na Klatovsku.

Lorenc Logistic nabízí řadu služeb

Provozní doba autoservisu je od 6:00 do 22:00, včetně sobotních směn. Dalšími službami je pak stanice měření emisí vozidel a nově přibude i kontrola a cejchování tachografů. Dalo by se tak říct, že v autodopravě jsou již plně autonomní jednotkou s maximální flexibilitou nabízených služeb. Mají k dispozici vlastní vozový park, servis, myčku, čerpací stanici, sklady i administrativní budovu. Samozřejmostí je tým pečlivě vyškolených lidí ochotných vyjít zákazníkům vstříc. Tím, že jsou sami dopravci, lépe chápou potřeby svých klientů.

Přes toto všechno však Lorenc Logistic stále nekončí. Pořád se zlepšují a posouvají dál. Mimo vytrvalé práce na zlepšování sebe samotných chtějí v budoucnu otevřít i vlastní stanici STK. Tím by služby poskytované dopravcům, co se vybavení týče, byly kompletní.

 


Autor: Darina Lacková Publikováno 22. 10. 2019 11:51

Den dětí v Lorenc Logistic

Datum konání: 25. 5. 2019

Vystoupení skupiny MASH

Jako každoročně se v Lorenc Logistic, s.r.o. konal rodinný den, kde se snoubí oslava Dne dětí se setkáním zaměstnanců společnosti. A protože dlouhodobě podporujeme Fond ohrožených dětí Klokánek v Janovicích nad Úhlavou, nesměly chybět mezi zúčastněnými ani ony.

Program byl vytvořen na celé odpoledne i podvečer. V areálu firmy Lorenc Logistic, s.r.o. se soutěžilo celkem na pěti stanovištích v různých disciplínách i věkových kategoriích. Za úspěšné nasbírání razítek čekala na malé soutěžitele sladká odměna i řada hodnotných cen.

Mimo tato stanoviště byl připraven i mimosoutěžní program. Například vystoupení klatovských mažoretek, které mělo velký ohlas a jistě si získalo pár nových členek souboru. Nebo zcela improvizovaná možnost svezení se kamionem po areálu společnosti. Toto bylo až nečekaně zajímavou atrakcí nejen pro děti, ale hlavně pro dospělé. Řada čekatelů se zdála nekonečná a časový harmonogram byl několikrát rozšířen.

V podvečer se postupně ten pestře strávený den začal orientovat spíše na dospělé návštěvníky, pro které byl také program přizpůsoben. Začínal exhibicí silového umění a na to navazujícími soutěžemi o hodnotné ceny jak pro muže, tak i pro ženy.

Večer zakončila plzeňská rocková kapela MASH, která zahrála nejen nové písničky z posledního alba, ale i staré známé hity. Tančit se vydrželo až do úplného závěru.Všichni si akci maximálně užili a už se těší na další rodinný den firmy Lorenc Logistic, s.r.o. v Klatovech.

 


Autor: Darina Lacková Publikováno 22. 10. 2019 10:52

Rozšíření pobočky v Brně

Datum konání: 1. 1. 2019

Rozšířené skladové prostory v Brně-Tuřanech

Brněnská pobočka, založená v roce 2006, která se v roce 2009 stala plnohodnotným zastoupením společnosti pro jižní Moravu, je od ledna letošního roku přesunuta na novou adresu v Brně – Tuřanech. Zde je schopna zajistit pro naše klienty nejen služby mezinárodní přepravy na profesionální úrovni, ale zejména 2 500 m² skladovacích prostor vybavených tou nejmodernější technikou s kapacitou 4 500 EUR pal. Samozřejmostí je moderní regálová i manipulační technika. Kromě služeb, jako jsou distribuční služby ze skladu v Brně po CZ i SK, přebalování, etiketování, distribuce ke konečným klientům atd., je potřeba vyzdvihnout zejména nový výkonný software pro vedení skladové evidence. Ten umožňuje zákazníkům přes webové rozhraní (on-line přístup) sledovat stav zboží (kontrola pohybu zboží na skladě), minimální trvanlivost (vyskladnění dle minimální trvanlivosti), saldo palet i unikátní hlídání teploty dle vysokých standardů GMP+.

Umožňujeme zákazníkům i propojení systémů on-line pro okamžitou informaci o manipulaci se zbožím. Používáme EAN kódy a všechny naše haly mají zavedený elektronický požární systém, napojený na lokální hasičské záchranné sbory, stejně jako elektronickou zabezpečovací signalizaci se stálým připojením na bezpečnostní službu a 24h monitorovací kamerový systém.

Které zboží či materiál lze v Brně uskladnit?

Převážná část uskladněného zboží pochází z potravinářského a farmaceutického průmyslu. Uskladníme vám paletový i volně ložený materiál či zboží, které bude bez zápachu a neohrozí případnou kontaminací ostatní produkty. Vzhledem k vysoké míře zabezpečení a možnosti sledování uskladněného zboží se nebojíme ani skladování HI – TECH výrobků/komponentů.

 


Autor: Darina Lacková Publikováno 22. 10. 2019 10:34

Když se řekne Lorenc...

Jedno starověké moudro praví, že „Kolik lidí, tolik názorů…“, a vůbec nezáleží na tom, zda se bavíte o mobilním telefonu, o botách, typu auta nebo třeba o tom, jak je kdo spokojený v práci…
 
 
Když se řekne Lorenc…

 

Když se řekne Lorenc Logistic, každého napadne něco jiného. Pro někoho je symbolem tradice, jistoty, perspektivy, zázemí, přátelského přístupu, partnerské reciprocity. Pro jiného je to příležitost, šance, pokrok, snaha držet krok s dobou, pro dalšího je to jako boj s větrnými mlýny, náročnost v požadavcích, spousta úkolů, které nelze stihnout…

U nás ve firmě bylo ke konci roku 224 takových názorů a i když nastala celá řada různých situací, pořád máme jedno společné. Všichni jsme i nadále plnohodnotnými členy naší firemní rodinky. 
Stejně jako my lidé jsme kombinací dobrých a špatných vlastností, je i firma v některých směrech dokonalá, v dalších oblastech má ještě své rezervy a jiné oblasti by zasloužily radikální změnu. Jestli se to nakonec celé povede, závisí právě na týmu lidí, který celou firmu tvoří.

Lidský faktor je tou nedůležitější ingrediencí v receptuře na dobré jméno společnosti

A protože schopných a pracovitých lidí je v dnešní době jako šafránu, rádi bychom touto cestou chtěli poděkovat všem našim lidem, kteří i přes každodenní radosti i starosti vydrželi a pokračují s námi na další spanilé jízdě již 27. sezónu.

„Děkujeme za vaše pracovní nasazení, odhodlání a snahu... Děkujeme za vaši ochotu a loajalitu vůči firmě... Děkujeme za vaše srdce, protože bez toho to u nás nejde…“

Každý z našich zaměstnanců si s sebou nese svůj životní příběh – důvod, proč se rozhodl pracovat pro Lorenc Logistic bez ohledu na to, jakou pracovní minulost má za sebou.

Stačí si jen uvědomit, že je čas to změnit…

A pak už jen zkusit štěstí u firmy, kde až tak moc nezáleží na tom, kolik studijních programů jste absolvovali a jak velkou praxi v oboru máte. Mnohem důležitější hodnotou je to správné nadšení a zápal pro danou práci, ochota na sobě maximálně zapracovat a stát se opravdovým mistrem ve svém oboru bez ohledu na to, jestli řídíte kamion, vysokozdvižný vozík nebo tým spolupracovníků.

 
 
 

Zdroj: https://sdeleni.idnes.cz/plzen/kdyz-se-rekne-lorenc.A190122_084717_plzen-sdeleni_lmali


Publikováno 28. 1. 2019 8:41

Nová administrativní budova a autoservis

Auto-lor-foto.jpgOd ledna 2019 se sídlo firmy Lorenc Logistic, s.r.o. přestěhovalo do zbrusu nové administrativní budovy včetně autoservisu pro opravy nákladních vozů.

Děkujeme všem, kteří při stěhování pomáhali a přejeme mnoho úspěchů na nových pracovištích.

 


Publikováno 24. 1. 2019 9:51

Snídaně na paletě ☕

Datum konání: 22. 10. 2018

sk.jpgsklady.jpg

Uplynulá skladová sezóna byla opravdu náročná. Skladové prostory "praskaly ve švech, tým lidí nebyl kompletní...

I přesto se nám podařilo vše zvládnout a to nejhorší už máme pro letošní rok za sebou. Velkou zásluhu na tom všem mají především naši kolegové ze skladu. A proto ještě jednou velké díky za to, že jste to nevzdali a udělali maximum pro to, aby se vše zvládlo.

Děkujeme vám.


Publikováno 25. 10. 2018 13:38

Autokosmetika u nás na myčce

Obohatili jsme sortiment našich služeb o možnost zakoupení vybrané autokosmetiky a vůní přímo v naší mycí lince. Mrkněte:

myčka vitrína.png


Publikováno 26. 7. 2018 10:12

Novější 1 3 5 10 14