Hledat Kariéra u nás
Česky English Deutsch Français Netherlands

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Lorenc Logistic > O nás > Certifikace a členství > Zelená firma

Zelená firma

Certifikát ke stažení

Zelená firma je unikátní projekt na sběr elektroodpadu v ČR. Tento projekt je určen všem firmám, které ekologicky smýšlejí a chtějí nabídnout svým zaměstnancům ojedinělý benefit a zároveň vyřešit ZCELA ZDARMA problematiku firemního elektroodpadu.

Zapojení naší společnosti do projektu

Tím, že se naše společnost zapojila do projektu „Zelená firma“, umožňuje našim zaměstnancům zbavit se ekologickým způsobem vysloužilých drobných elektrospotřebičů a baterií čímž výrazně rozšiřuje svoje aktivity v oblasti ochrany životního prostředí.

Cíle a smysl projektu

Cílem projektu „Zelená firma“ je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace odpadů vysloužilých elektrospotřebičů. Ty obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je rtuť, olovo, kadmium, brómované zpomalovače hoření a další, ale také velké množství recyklovatelných a využitelných materiálů.

Vysloužilé elektrospotřebiče z domácností mohou zaměstnanci odkládat do boxu, který je umístěn v administrativní budově vedle autodílny.

Snižujeme zátěž životního prostředí !

Projekt naší společnosti umožňuje také recyklaci objemného firemního elektroodpadu. Zapojením se do projektu „Zelená firma“ naše společnost dokazuje ekologické myšlení, a to jak směrem k zaměstnancům i veřejnosti. Jedná se o další krok k našemu dlouhodobému cíli – snižovat zatížení životního prostředí.

Zároveň nabízíme zaměstnancům benefit v podobě možnosti recyklace drobného „domácího“ elektroodpadu. Iniciátorem projektu je společnost REMA Systém a.s., která zajišťuje organizaci sběru, třídění, recyklaci a nakládání s elektroodpadem v celé České republice.

Snižování úniku plynu CO2 do ovzduší

Pravidelnou výměnou našeho vozového parku za nové vozy, splňující nejpřísnější evropské normy Euro 6, se snažíme přispívat k co nejmenšímu dopadu úniku plynu CO2 na životí prostředí. Nové vozy jsou nakupovány po 6 letech provozu starého vozu. Průměrné stáří vozu činí 4,5 roku.