Česky English Deutsch Français Russian Italiano Netherlands
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Můj sen se mi splnil na sto procent

Můj sen se mi splnil na sto procentNa ELogistika.info právě vyšel rozhovor s panem Václavem Lorencem, jednatelem společnosti.

Můj sen se mi splnil na sto procent, říká Václav Lorenc, jednatel společnosti Lorenc Logistic

Společnost Lorenc Logistic, s.r.o. vznikla v Klatovech v roce 1992 a na rozdíl od jiných firem, zůstala věrná městu karafiátů, kde se zrodila podnikatelská myšlenka. Za 20 let činnosti se společnost rozrostla a dnes vlastní areál, který nabízí potřebné zázemí 50 ti vozovým soupravám, sklady, myčku a servis pro nákladní i osobní vozidla a čerpací stanici. 

Firma se specializuje nejen na přepravu velkoobjemového zboží pro automobilový průmysl, ale i kusových (sběrných) zásilek mezi českou republikou a Belgií a vnitrostátní sběrnou službu. Z toho důvodu vstoupila společnost Lorenc Logistic v roce 2013 do systému FOFR, který se specializuje i na balíkovou a expresní službu v rámci ČR.
 
Společnost přes 10 let zajišťuje přepravy  HI-Tech zásilek a přepravy nebezpečného konvenčního i cisternového typu (podle ADR). Ačkoli díky růstu firmy vzrostl počet zaměstnanců, je stále maximálně flexibilní. Potřeba a zájmy zákazníků vedly k tomu, že v roce 2006 vznikla první pobočka v Pohořelicích u Brna a za ní následovala pobočka v Polsku – v roce 2010 a pobočka v Kněževsi u Prahy – v roce 2010. Všichni řidiči jsou vyškoleni pro přepravu nebezpečných látek. Stejně i auta jsou vybavena na pro přepravu ADR a splňují přísná bezpečnostní kritéria. V Klatovech disponuje společnost menším skladem uzpůsobeným pro skladování nebezpečného zboží a pro zboží s kontrolovatelnou teplotou. 
 
Od počátku činnosti se z malé rodinné firmy stala prosperující společnost se základním kapitálem ve výši 20.000.000 Kč. Zakladatelem a jediným majitelem je Václav Lorenc, který nám byl průvodce sídlem firmy.

 

Celý článek